Mýty a fakta o psích a kočičích granulích - Jak to je ve skutečnosti s obsahem masa v granulích?
Mýty a fakta o psích a kočičích granulích - Dávkování uvedené na obalu granulí se musí vždy dodržovat
Granule představují kompletní krmivo, které poskytuje psovi nebo kočce veškeré potřebné živiny ve vhodném poměru. K tomu, aby plnily funkci plnohodnotného krmiva, je třeba zvolit také jejich správné dávkování.
Mýty a fakta o psích a kočičích granulích - Granule se tráví pomaleji než syrové maso
Že se granule tráví pomaleji než syrové maso, je názor, který šíří zejména příznivci syrového krmení BARF. Pro toto tvrzení ale v současné době neexistuje žádný vědecký důkaz.
Mýty a fakta o psích a kočičích granulích - Za studena lisované granule jsou lépe stravitelné než extrudované
Za studena lisované granule jsou vedle bezobilných krmiv dalším trendem současné doby a bývají prezentované jako krmivo, které je šetrně zpracované a tím i lépe využitelné než běžné extrudované granule.
Mýty a fakta o psích a kočičích granulích - Bezobilné granule jsou pro psy a kočky zdravější než obilné
Bezobilná (grain-free) krmiva si získala v poslední době mezi majiteli psů a koček značnou popularitu. Věří, že mají blíže k jejich přirozené stravě a že jsou pro ně zdravější, lépe stravitelná a že je u nich menší riziko alergických reakcí.
Byliny ve výživě psů a koček
Rostliny obsahují celou řadu různých chemických látek. Některé z nich jsou farmakologicky účinné a mohou sloužit i pro výrobu léčiv. Kromě toho obsahují také vitamíny, minerální látky, sacharidy, aminokyseliny a antioxidanty.
Možnosti fyzioterapie v kostce a fyzioterapeutické vyšetření
Z prvního dílu víme, co rehabilitace, potažmo fyzioterapie v kostce obnáší. Definovali jsme si fyzioterapii, jako část ucelené rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému jedince.